Soukromý skandál!

METROpolitní léto hereckých osobností míří do letní sezóny skandálně!

Osmý ročník METROpolitního léta hereckých osobností letos otevře 19. června 2011 v Divadle Palace premiéra nové české komedie Patrika Hartla Soukromý skandál. Diváci se mohou těšit na další dvě premiéry, hosty a koncerty a nepřijdou ani o své oblíbené inscenace z minulých let. To vše pro ně Studio DVA připravilo až do 11. září  v Divadle Palace, na Letní scéně Vyšehrad a nově v Divadle Hybernia, kde bude uváděn hit loňského léta muzikál Hello, Dolly! s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. Kompletní program přehlídky najdete na stránkách www.studiodva.cz.

Zahajovací premiéra letošního METROpolitního léta hereckých osobností – novinka Patrika Hartla SOUKROMÝ SKANDÁL – s sebou přináší zcela aktuální téma. Jde o groteskní příběh o mladém manažerovi, který po uši v dluzích využije celosvětové pandemie upřímnosti a pokusí se kvůli penězům svést svou stárnoucí nadřízenou, aniž by si uměl představit, jak velký skandál tím způsobí. Do hlavní role obsadil režisér Patrik Hartl Kryštofa Hádka, v dalších rolích se objeví Eva Holubová, Maroš Kramár, Kristýna Fuitová Nováková a Alexander Hemala.

Světová premiéra proběhne 19. června 2011 v Divadle Palace na Václavském náměstí. Podle tvůrců se diváci můžou těšit na popkulturní hříčku, která bude svádět diváky inteligentním humorem.

Na 20 repríz úspěšného muzikálu Hello, Dolly! v režii Ondřeje Sokola se mohou diváci těšit od  1. července 2011 v Divadle Hybernia na Nám. Republiky, kam se loni na podzim inscenace přestěhovala ze Švandova divadla. Jedinečná Ivana Chýlková v roli dohazovačky Dolly Leviové bude i v letních měsících svádět starého mládence Horáce Vandergeldera v podání Jaromíra Dulavy a Josefa Cardy. Do muzikálu se opět vrátí po přestávce způsobené mateřskými povinnostmi Simona Babčáková a chybět nebudou ani Naďa Urbánková a Yvonne Přenosilová v malé ale o to výraznější roli Ernestiny Zámožné.

Více než padesát představení letošního osmého METROpolitního léta hereckých osobností bude uvedeno v průběhu měsíců července a srpna také pod širým nebem na Letní scéně Vyšehrad. Studio DVA připravuje pro tuto scénu hned dva premiérové projekty. 3. července 2011 zahájí její provoz premiéra textu letošní vítězky Ceny Alfréda Radoka v dramatické soutěži Evy Prchalové s názvem Prší. Adam Kraus inscenací navazuje na divadelní hity Otevřené manželství a O lásce. Do hlavních rolí obsadil  Karla Rodena, Mariana Rodena a Janu Krausovou. 6. července 2011 proběhne premiérově v rámci Léta koprodukční inscenace textu Milana Lasici Na fašírky mi nesiahaj, která vznikla v bratislavském Štúdiu L+S a v níž se představí po boku autora herec Milan Kňažko.

»Jako host se objeví také Iva Janžurová se svým legendárním představením Vrátíš se ke mně po kolenou, které uvádí pod hlavičkou Divadelní společnosti Ivy Janžurové a Stanislava Remundy.

«

V rámci off programu Letní scény je vedle divadelních večerů pod širým nebem připraveno nově také šest koncertů. K tradičnímu letnímu pražskému vystoupení slovenské šansoniérky Szidi Tobias, které se letos uskuteční hned dvakrát, přibudou vystoupení polsko-kubánské jazzové zpěvačky Yvonne Sanchez, koncert projektu Dana Bárty s jazzovým seskupením Robert Balzar trio, jedné z nejtalentovanějších zpěvaček současnosti Lenky Dusilové a koncert Bereniky Kohoutové, jež na sebe jako zpěvačka výrazněji upozornila teprve před nedávnem.

FOTOGRAFIE JSOU Z PRVNÍ ČTENÉ ZKOUŠKY..

19.05.2011

Komentáře (0)

Tento materiál zatím nikdo nekomentoval.

Vložte svůj komentář
    
Kryštof Hádek Kryštof Hádek Kryštof Hádek Kryštof Hádek Kryštof Hádek